Hlavná stránka
O škole
Štúdium, odbory
Pripravujeme
Podujatia
Ponuka
Naše úspechy
Napísali o nás
Galéria
Naše úspechy
JESENNÁ BILANCIA SÚBORU N I C O L Tlačiť E-mail

Sample ImageTurzovské mažoretky NICOL pri Základnej umeleckej škole  v Turzovke vstúpili do 10-teho roku svojej činnosti pod vedením Mgr. Ľubice Bajákovej.

V minulom roku začali dievčatá aj pod vedením Miroslavy Badžgoňovej tvoriť choreografie s pom-pomami. Jadrom činnosti súboru však naďalej zostáva práca s paličkou, ktorá sa napriek náročným technickým prvkom a vysokej úrovni súborov v rámci Slovenska i Európy turzovským mažoretkám darí.
V septembri tohto roku 18 dievčat reprezentovalo svoje mesto a Slovensko na Majstrovstvách Európy v poľskom Opole. Asociácia mažoretkového športu Slovensko ich nominovala do jednotlivých súťaží na základe umiestnenia z Majstrovstiev SR, ktoré sa konali v  Prešove.

Celý článok...
 
Majstrovstvá Slovenska mažoretkových súborov Tlačiť E-mail

Dňa 16. 6. 2007 vo Veľkom Krtíši bojovalo dvadsať mažoretkových súborov v troch vekových kategóriách o majstrovský titul a nomináciu na ME. Po piatykrát sa tejto súťaže pod názvom „Krása pohybu“ zúčastnili juniorky a seniorky mažoretkového súboru NICOL pri ZUŠ. Dievčatá sa predstavili s novými pódiovými choreografiami a pochodovým defilé. V silnej konkurencii sa juniorky umiestnili na 1. mieste v bronzovom pásme a seniorky získali 2. miesto v striebornom pásme.

Celý článok...
 
Mimoriadny úspech turzovských mažoretiek NICOL Tlačiť E-mail

Sample Image16. marca 2007 sa v Prešove uskutočnil 4. ročník Majstrovstiev Slovenska v mažoretkovom športe v disciplínach sóloformácie baton (palička), sóloformácie a skupiny pom-poms (strapce). Turzovské mažoretky NICOL, ktorých zriaďovateľom je ZUŠ Turzovka, sa z 21 možných súťažných vystúpení zapojili do 19. Z nich si odniesli úctyhodných 9 medailí - dve zlaté, štyri strieborné a tri bronzové. Unikátom je Petra Bajáková, ktorá vo všetkých  piatich pravidlami povolených súťažných vystúpeniach získala medailu - dve zlaté, dve strieborné a jednu bronzovú. Štyri medaily - tri strieborné a jednu bronzovú, vybojovali dievčatá Michaela Stuchlá, Natália Smädišová a Dominika Dlhopolčeková. O mimoriadnom úspechu svedčí aj fakt, že z 34 dievčat, ktoré sa súťaže zúčastnili, len dve sa domov vrátili bez medaily.

Celý článok...
 
Úspech tanečnej skupiny REFLEX Tlačiť E-mail

Sample ImageDňa 14. 4. 2007 sa tanečná skupina Reflex, ktorej zriaďovateľom je ZUŠ Turzovka, zúčastnila  celoslovenského kola tanečnej súťaže moderného tanca Dancerose 2007 v Ružomberku. Dievčatá súťažili v dvoch kategóriách - Disco deti formácie s choreografiou Drill, ktoré však nepostúpili do finále a  Disco juniori formácie s choreografiou Spark dance, kde sa pri konkurencii 8 súborov prebojovali do finále a získali krásne 3. miesto. Tento úspech nás teší o to viac, že to bola ich prvá účasť na celoslovenskej tanečnej súťaži.

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 21 22 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 106 - 109 z 109