Hlavná stránka
O škole
Štúdium, odbory
Pripravujeme
Podujatia
Ponuka
Naše úspechy
Napísali o nás
Galéria
Podujatia
Verejný žiacky koncert Tlačiť E-mail

Dňa 21. apríla 2016 sa konal vo výstavnej sielni Kultúrneho domu Rudolfa Jašíka v Turzovke verejný žiacky koncert.

 Sample Image

Celý článok...
 
Koncoročná výstava prác žiakov výtvarného odboru Tlačiť E-mail
Maľuj zase obrázky, rob bižutériu, či macramé...Sample Image

Peknou tradíciou Základnej umeleckej školy v Turzovke je každoročná prezentácia výtvarných prác žiakov. Aj tento rok mali možnosť  návštevníci vernisáže, ktorá sa konala dňa 20. 5. 2015 vo výstavnej sieni KaSS v Turzovke, obdivovať nádherné práce žiakov všetkých vekových kategórií.
Výstava je pozoruhodná pestrosťou farieb, rôznorodosťou techník a námetov. Žiaci vo svojich dielach uplatnili techniky maľby, kresby, grafiky, koláže, frotáže,  enkaustiky a taktiež kombinované techniky. Venovali sa aj odevnému dizajnu.
Hlavnou úlohou výtvarného odboru je však naďalej rozvíjanie rozumovej, mravnej a estetickej výchovy žiakov, pri ktorých  pedagógovia vychádzajú z učebných plánov a osnov MŠ SR.
Okrem uvedených skutočností pedagógovia pripravili aj tento rok žiakov na talentové skúšky na štúdium stredných a vysokých škôl , kde sa našim žiakom mimoriadne darilo. Za  všetkých možno spomenúť  Tamaru Masnicovú,  ktorá spomedzi  50 uchádzačov o štúdium na Strednej umeleckej škole v Trenčíne skončila na 1. mieste. 
Medzi najvýraznejšie úspechy výtvarného odboru v tomto roku patrí aj účasť na celoslovenskej súťaži v Považskej Bystrici, kde kolektív žiakov výtvarného odboru získal jednu z hlavných cien. V súťaži regiónov Kysuce, Žilina ,Trenčín výtvarný odbor získal cenu za techniku enkaustika.
Počas vernisáže pedagógovia Eva Stuchlíková, Alžbeta Slezáková a Eva Marcová so svojimi žiakmi pracovali v tvorivých dielňach, kde si návštevníci výstavy mali možnosť pozrieť, ako výtvarné dielka vznikajú.

Celý článok...
 
Interný koncert Tlačiť E-mail
 Dňa 21. 3. 2016 sa konal interný koncert žiakov na pôde ZUŠ v Turzovke. Priestor dostali prevažne žiaci 1. ročníka a ukázali, čo sa za trištvrte roka naučili. Poslucháči mali možnosť vypočuť si sólo vystúpenia, duetá i štvorručné hry na klavíri.Sample Image 
  
Celý článok...
 
Verejný žiacky koncert Tlačiť E-mail

Dňa 18. 2. 2016 sa konal verejný koncert žiakov ZUŠ Turzovka.
Pestrý program pripravili žiaci hudobného a literárno-dramatického odboru. Poslucháčom účinkujci ponúkli ľudové i tanečné piesne i skladby vážnej hudby.
Hodinový program bol odmenený vrelým potleskom ako poďakovanie za  predvedené výkony.

 
 Sample Image 
Celý článok...
 
Verejný koncert 14. 4. 2015 Tlačiť E-mail
 Sample Image

V utorok 14. 4. 2015 sa konal koncert žiakov Základnej umeleckej školy v Kultúrnom dome Rudolfa Jašíka. Prítomní si mohli vypočuť skladby od svetových skladateľov, započúvať sa do  zvuku flauty, či gitary a spolu s heligónkarmi si zaspievať na ľudovú nôtu. Všetci, ktorí prišli, neoľutovali. Koncert bol príjemným spestrením všedného dňa.

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 1 - 9 z 15