Hlavná stránka
O škole
Štúdium, odbory
Pripravujeme
Podujatia
Ponuka
Naše úspechy
Napísali o nás
Galéria
MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA 2016 Tlačiť E-mail

 Sample Image

 
V sobotu 23.04.2016 sa MK Bella po prvýkrát zúčastnil Majstrovstiev Slovenska v mažoretkovom športe, ktoré sa konali v Malackách. Tento rok sa stali organizátormi mažoretky Ella z Malaciek spolu s Asociáciou mažoretkového športu Slovensko. Zasúťažiť si prišlo 35 súborov z celého Slovenska. Náš klub, mesto Turzovka a ZUŠ reprezentovalo šestnásť dievčat v kategórii junior a senior. Pre Bellky začal deň už o 4,00 hod., kedy vycestovali do Malaciek. Súťaž trvala až do neskorého večera. Bol to náročný deň plný úžasných choreografií, krásnych kostýmov, silnej konkurencie, úžasných výkonov, radosti, ale aj sklamania a sĺz. Dievčatá po náročnom dni vybojovali pre náš klub pekné umiestnenia a dva vzácne tituly- MAJSTER SR a  II. VICEMAJSTER SR.
Všetky naše umiestnenia:
1. miesto – MAJSTER SR – Flag senior (Hutyrová M., Stuchlá M., Srničková D., Jarošová P., Smädišová T., Furdanová K., Bebčáková L.)
3. miesto – II. VICEMAJSTER SR – Sólo pom-pom senior (Gajdičiarová L.)
4. miesto – Mini baton senior (Hutyrová M., Krčmáriková K., Bernátová A., Smädišová T., Jarošová P., Dlhopolčeková D., Niniková M.)
5. miesto – Trio baton junior (Kupšová V., Vircová K., Blaskovicsová L.)
5. miesto – Mini senior pom-pom (Gajdičiarová L., Hutyrová M., Krčmáriková K., Bernátová A., Dlhopolčeková D., Stuchlá M., Niniková M.)
6. miesto – Mini mix senior (Hutyrová M., Dlhopolčeková D., Bernátová A., Stuchlá M., Krčmáriková K., Niniková M., Srničková D.)
6. miesto – Sólo pom-pom junior (Michaliková N.)
8. miesto – Trio baton senior (Dlhopolčeková D., Hutyrová M., Bernátová A.)
11. miesto – Sólo baton senior (Niniková M.)
Poďakovanie patrí ZUŠ na čele s pani riaditeľkou Petronelou Stuchlou, ktorá je pre náš klub neustálou pomocou a vďaka ktorej náš klub mažoretiek vznikol. Taktiež ďakujem Mirke Badžgoňovej, ktorá mi pri vzniku pomáhala, všetkým rodičom, ktorí prispeli dievčatám na nové kostýmy. Vďaka Alenke Dlhopolčekovej, Jarke Ďurkáčovej, Terézii Jantošíkovej, Silvii Gajdičiarovej, Jaroslave Smädišovej, Renáte Kardohelyi a Jane Valentovej mohli dievčatá tancovať v krásnych kostýmoch. Pánovi Gregušovi za expresnú potlač tričiek a mikín. Za priestory na trénovanie ďakujem Gymnáziu Turzovka, ZŠ Makov, ZŠ Turzovka a KaSS Turzovka. Obrovské ďakujem patrí všetkým sponzorom, ktorí sa rozhodli pomôcť nášmu klubu.
Sponzori:
Energetika Turzovka, s.r.o.
rod. Romanova
Marcelka Niniková
Silvia Gajdičiarová
Peter Rejda
Ľubko Marejka
Juraj Gerek
Jaroslava Smädišová
Nezabúdam ani na moje BELLKY, ktoré sú úžasné a pomáhajú mi už od začiatku. Viem, že sa na ne môžem spoľahnúť. Choreografie, kostýmy, hudba toto všetko je naša spoločná práca. Počas celej prípravy na MSR ste všetky vydali zo seba maximum. Tréningy, z ktorých ste odchádzali s modrinami, vyčerpané, ale s dobrým pocitom, že to stojí za tú bolesť. Prerábanie loga, ''lietačky'' s autom kvôli tričkám, mikinám, tabuli,… toto všetko ste za posledné dni stihli bravúrne.
Norike, Nike a Klárke sa chcem poďakovať za vizáž, vďaka ktorej boli dievčatá na MSR tie najkrajšie.
Som vďačná za to, akých mám okolo seba ľudí, či už sú to členky klubu alebo ich rodičia a kamaráti, ktorí nás podporujú, dobíjajú pozitívnou energiou a chuťou bojovať ďalej. Mám svoj vysnívaný tím, na ktorý som pyšná už od samého začiatku.
 
Natália Smädišová - vedúca súboru