Hlavná stránka
O škole
Štúdium, odbory
Pripravujeme
Podujatia
Ponuka
Naše úspechy
Napísali o nás
Galéria
MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA 2016

 Sample Image

 
V sobotu 23.04.2016 sa MK Bella po prvýkrát zúčastnil Majstrovstiev Slovenska v mažoretkovom športe, ktoré sa konali v Malackách. Tento rok sa stali organizátormi mažoretky Ella z Malaciek spolu s Asociáciou mažoretkového športu Slovensko. Zasúťažiť si prišlo 35 súborov z celého Slovenska. Náš klub, mesto Turzovka a ZUŠ reprezentovalo šestnásť dievčat v kategórii junior a senior. Pre Bellky začal deň už o 4,00 hod., kedy vycestovali do Malaciek. Súťaž trvala až do neskorého večera. Bol to náročný deň plný úžasných choreografií, krásnych kostýmov, silnej konkurencie, úžasných výkonov, radosti, ale aj sklamania a sĺz. Dievčatá po náročnom dni vybojovali pre náš klub pekné umiestnenia a dva vzácne tituly- MAJSTER SR a  II. VICEMAJSTER SR.
Všetky naše umiestnenia:
1. miesto – MAJSTER SR – Flag senior (Hutyrová M., Stuchlá M., Srničková D., Jarošová P., Smädišová T., Furdanová K., Bebčáková L.)
3. miesto – II. VICEMAJSTER SR – Sólo pom-pom senior (Gajdičiarová L.)
4. miesto – Mini baton senior (Hutyrová M., Krčmáriková K., Bernátová A., Smädišová T., Jarošová P., Dlhopolčeková D., Niniková M.)
5. miesto – Trio baton junior (Kupšová V., Vircová K., Blaskovicsová L.)
5. miesto – Mini senior pom-pom (Gajdičiarová L., Hutyrová M., Krčmáriková K., Bernátová A., Dlhopolčeková D., Stuchlá M., Niniková M.)
6. miesto – Mini mix senior (Hutyrová M., Dlhopolčeková D., Bernátová A., Stuchlá M., Krčmáriková K., Niniková M., Srničková D.)
6. miesto – Sólo pom-pom junior (Michaliková N.)
8. miesto – Trio baton senior (Dlhopolčeková D., Hutyrová M., Bernátová A.)
11. miesto – Sólo baton senior (Niniková M.)
Poďakovanie patrí ZUŠ na čele s pani riaditeľkou Petronelou Stuchlou, ktorá je pre náš klub neustálou pomocou a vďaka ktorej náš klub mažoretiek vznikol. Taktiež ďakujem Mirke Badžgoňovej, ktorá mi pri vzniku pomáhala, všetkým rodičom, ktorí prispeli dievčatám na nové kostýmy. Vďaka Alenke Dlhopolčekovej, Jarke Ďurkáčovej, Terézii Jantošíkovej, Silvii Gajdičiarovej, Jaroslave Smädišovej, Renáte Kardohelyi a Jane Valentovej mohli dievčatá tancovať v krásnych kostýmoch. Pánovi Gregušovi za expresnú potlač tričiek a mikín. Za priestory na trénovanie ďakujem Gymnáziu Turzovka, ZŠ Makov, ZŠ Turzovka a KaSS Turzovka. Obrovské ďakujem patrí všetkým sponzorom, ktorí sa rozhodli pomôcť nášmu klubu.
Sponzori:
Energetika Turzovka, s.r.o.
rod. Romanova
Marcelka Niniková
Silvia Gajdičiarová
Peter Rejda
Ľubko Marejka
Juraj Gerek
Jaroslava Smädišová
Nezabúdam ani na moje BELLKY, ktoré sú úžasné a pomáhajú mi už od začiatku. Viem, že sa na ne môžem spoľahnúť. Choreografie, kostýmy, hudba toto všetko je naša spoločná práca. Počas celej prípravy na MSR ste všetky vydali zo seba maximum. Tréningy, z ktorých ste odchádzali s modrinami, vyčerpané, ale s dobrým pocitom, že to stojí za tú bolesť. Prerábanie loga, ''lietačky'' s autom kvôli tričkám, mikinám, tabuli,… toto všetko ste za posledné dni stihli bravúrne.
Norike, Nike a Klárke sa chcem poďakovať za vizáž, vďaka ktorej boli dievčatá na MSR tie najkrajšie.
Som vďačná za to, akých mám okolo seba ľudí, či už sú to členky klubu alebo ich rodičia a kamaráti, ktorí nás podporujú, dobíjajú pozitívnou energiou a chuťou bojovať ďalej. Mám svoj vysnívaný tím, na ktorý som pyšná už od samého začiatku.
 
Natália Smädišová - vedúca súboru

 
 
Verejný žiacky koncert

Dňa 21. apríla 2016 sa konal vo výstavnej sielni Kultúrneho domu Rudolfa Jašíka v Turzovke verejný žiacky koncert.

 Sample Image

Celý článok...
 
MIA FESTIVAL OSTRAVA

V sobotu  2. 4. 2016 absolvolali členky nášho MAŽORETKOVÉHO KLUBU BELLA súťažnú premiéru na MIA FESTIVALE v Ostrave. Súťažili v disciplíne Originálny dynamic,v náročnejšej Profi obtiažnosti. Všetky choreografie sa umiestnili na medailových priečkach:

1. miesto choreografia SECRET
1. miesto choreografia FREAK
2. miesto choreografia IN THE EMBRACE OF FLOWERS
2. miesto choreografia REVIVAL
3. miesto choreografia RHYTHM
3. miesto choreografia OFFICE
3. miesto choreografia WHO'S GOT TSample ImageHE HEART?

 

 

 

 
SILVERKY odštartovali úspešný začiatok novej tanečnej sezóny
 Sample Image 
 V sobotu 12.3.2016 sme sa zúčastnili tanečnej súťaže o Považskobystrický pohár v Považskej Bystrici. V tejto súťaži sme naše mesto reprezentovali 17. choreografiami – sóla, dua, malé a veľké choroegrafie vo všetkých vekových kategóriách. Darilo sa nám úspešne obsadzovať stupienky víťazov.  Priniesli sme si domov tieto ocenenia:
1.MIESTO – deti disco DEEP IN THE JUNGLE
1.MIESTO – mládež disco GOLDEN FEVER
1. MIESTO - deti duo - Saška Bugalová, Danka Kubačáková
1. MIESTO - juniori sólo - Monika Rovňaníková
1. MIESTO - mládež duo - Nika Kozubová, Laura Gajdičiarová
2.MIESTO – juniori disco NEVERENDING STORY
2. MIESTO - mládež - sedmica disco –
V. Husárová, D. Cvinčeková, S. Skorčíková, J. Minarovičová, Ľ. Sogelová, L. Gajdičiarová, N. Vyrobíková
2. MIESTO - deti - sedmica disco –
G. Kubačáková, D.Kubačáková, E. Sapietová, A. Rovňaníková, N. Kotríková, S. Bielčíková
2. MIESTO - junori sólo - Evička Sapietová
2. MIESTO - juniori - sedmica disco –
P. Kaduchová, N. Michalíková, M. Rovňaníková, B. Cániková, N. Pečalová, V. Švancárová, L. Delinčáková
2. MIESTO - deti duo - Sárka Bielčíková, Natálka Kontríková
2. MIESTO - deti sólo - Nikolka Sapietová
3. MIESTO - deti sólo - Gabika Kubačáková
3. MIESTO - juniori sólo - Karolínka Buchtová

V nedeľu 13.3.2016 sme sa zúčastnili ďalšej súťaže, tentokrát postupovej v Žiline. Turzovku sme reprezentovali s veľkými disco choreografiami a umiestnili sme sa takto:
1.MIESTO – deti disco DEEP IN THE JUNGLE
1.MIESTO – mládež disco GOLDEN FEVER
3.MIESTO – juniori disco NEVERENDING STORY

Pri tomto tanečnom maratóne nás prišiel povzbudiť do Považskej Bystrice aj pán primátor JUDr. Ľubomír Golis. Všetkým Silverkám priniesol malé občerstvenie a so záujmom si pozrel naše vystúpenia. Ďakujeme pani krajčírke Evke Zbojekovej za úžasné kostýmy, ktoré nám každoročne šije.

Marcový tanečný maratón súťaží Silverky zakončili 26. marca súťažou v Zlíne. Súťažili sme s disco choreografiami vo všetkých vekových kategóriach úspešne.
2.MIESTO – deti disco DEEP IN THE JUNGLE (8 súťažiacich)
2.MIESTO – juniori disco NEVERENDING STORY
(9 súťažiacich)
2.MIESTO – mládež disco GOLDEN FEVER
(4 súťažiaci)

V apríli sme znova zaútočili na prvé priečky víťazných stupinenkov a 2.apríla sme sa na postupovej tanečnej súťaži v Ostrave umiestnili takto:
1.MIESTO - deti disco DEEP IN THE JUNGLE (5 súťažiacich)
1.MIESTO - juniori disco NEVERENDING STORY
(9 súťažiacich)
1.MIESTO – deti sólo Nikolka Sapietová
(14 súťažiacich)
1.MIESTO – juniori duo Peťka Kaduchová, Nikolka Michalíková
(10 súťažiacich)
1.MIESTO – mládež duo Nika Kozubová, Laura Gajdičiarová
(9 súťažiacich)
2.MIESTO – deti duo Danka Kubačáková, Saška Bugalová
(14 súťažiacich)
2.MIESTO -  mládež disco GOLDEN FEVER
(9 súťažiacich)
3.MIESTO – juniori sólo Evička Sapietová
(10 súťažiacich)
Prišli sme, tancovali pre radosť a zvíťazili !
Mgr. Gabriela Zbojeková, vedúca TS SILVER, ZUŠ TURZOVKA

 

 
Celý článok...
 
Interný koncert
 Dňa 21. 3. 2016 sa konal interný koncert žiakov na pôde ZUŠ v Turzovke. Priestor dostali prevažne žiaci 1. ročníka a ukázali, čo sa za trištvrte roka naučili. Poslucháči mali možnosť vypočuť si sólo vystúpenia, duetá i štvorručné hry na klavíri.Sample Image 
  
Celý článok...
 
Tanečný víkend

 Sample Image

 Uplynulý víkend reprezentovala tanečná skupina Reflex Základnú umeleckú školu a Mesto Turzovka na tanečných súťažiach. V sobotu 12. 3. 2016 sa zúčastnili celoslovenskej súťaže Považskobystrický pohár, ktorý organizuje Mesto Považská Bystrica v spolupráci s CVČ a Považské osvetové centrum. Dievčatá prišiel podporiť aj primátor Mesta Turzovka  JUDr.  Ľubomír Golis.  Stretli sa tu súbory z rôznych kútov Slovenska.   
Celý článok...
 
Verejný žiacky koncert

Dňa 18. 2. 2016 sa konal verejný koncert žiakov ZUŠ Turzovka.
Pestrý program pripravili žiaci hudobného a literárno-dramatického odboru. Poslucháčom účinkujci ponúkli ľudové i tanečné piesne i skladby vážnej hudby.
Hodinový program bol odmenený vrelým potleskom ako poďakovanie za  predvedené výkony.

 
 Sample Image 
Celý článok...
 
" VIENNA CHRISTMAS OPEN"

V sobotu 19. decembra 2015 sa konal II. ročník súťaže VIENNA CHRISTMAS OPEN vo Viedni, ktorý bol pre súbor NICOL poslednou súťažou nielen v sezóne 2015, ale zároveň aj posledným súťažným vystúpením v ich dlhoročnej činnosti. Túto medzinárodnú súťaž, na ktorú sa prihlásilo 31 tímov z 8 štátov, organizovala Chorvátska federácia mažoretiek a Rakúska asociácia mažoretiek.
Predstavili sme sa s tohtoročnými malými formáciami a opäť sme zožali úspech. Získali sme 6 zlatých a 2 strieborné medaile.
Najúspešnejšou členkou 12 člennej súťažnej výpravy bola Peťka Kaduchová, ktorá súťažila v 6 disciplínach a získala v nich 6 zlatých ocenení.
Úspechom je aj to, že všetky kadetky i seniorky odchádzali so vzácnym kovom, ktorý im bude pripomínať nezabudnuteľné chvíle nielen z tejto vianočnej súťaže.


SKVELÝ ZÁVER ÚSPEŠNEJ SEZÓNY 2015 i súboru NICOL.

Umiestnenia:
1.miesto – sólo pom-pom kadet – Peťka Kaduchová
1.miesto – trio baton kadet – Lucka Blaskovicsová, Peťka Kaduchová, Valika Kupšová
1.miesto – trio pom-pom kadet – Peťka Kaduchová, Kamilka Kobolková, Nikolka Michalíková
1.miesto – miniformácia baton kadet – Lucka Blaskovicsová, Peťka Kaduchová, Kamilka Kobolková, Valika Kupšová, Nikolka Michalíková, Lenka Mravcová, Kristínka Vircová
1.miesto – miniformácia pom-pom kadet – Nikolka Banetková, Peťka Kaduchová, Kamilka Kobolková, Miška Kubačková,Valika Kupšová, Nikolka Michalíková, Kristínka Vircová
1.miesto – minimix kadet – Peťka Kaduchová, Kamilka Kobolková, Miška Kubačková,Valika Kupšová, Nikolka Michalíková, Kristínka Vircová
2.miesto – sólo baton kadet – Kamilka Kobolková
2.miesto – trio baton senior – Petra Bajáková, Dominika Dlhopolčeková, Miroslava Hutyrová

 
  
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 10 - 18 z 37